poster-kopia#WajnbergBackToWarsaw to muzyka Mieczysława Wajnberga w nowoczesnej odsłonie proponowanej przez młodych, utalentowanych solistów – flecistki Antoniny Styczeń i pianisty Andrzeja Karałowa oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej pod batutą Wojciecha Rajskiego.

Mieczysław Wajnberg (zm. w 1996 r.) był osobą nietuzinkową. Dla jednych Żyd, dla innych Polak, Rosjanin… W trakcie II wojny światowej, po ucieczce do Rosji radzieckiej został entuzjastycznie przyjęty w świecie muzyków, pozostając jednak nieodkrytym dla reszty świata. Jego muzyka łączy w sobie różne emocje i style, będąc jednocześnie przystępną dla każdego słuchacza.

#WajnbergBackToWarsaw to próba zaprezentowania sylwetki kontrowersyjnego kompozytora we właściwym świetle. Posłużą do tego premierowe wykonania jego dzieł nagranych na płycie “Mieczysław Wajnberg – works for flute”. Będzie nowocześnie, emocjonalnie i wyraziście.

#WajnbergBackToWarsaw – 8. grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie o godzinie 19:30 – połączy ze sobą odległe światy. Będzie to jedyna, niepowtarzalna okazja aby stać się ich świadomą częścią.

Projekt zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia “Pro Bono Musicae” dzięki wsparciu:

Bank Zachodni WBK S.A. Mecenas Pro Bono Musicae 2016

Grupa ENERGA Mecenas – Wajnberg 2016

Mecenas EuRoPol GAZ Wajnberg

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Patronat medialny objęły:

Polskie Radio Program II

TVP Kultura

Culture.pl

Partnerami organizacyjnymi projektu są:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

WAREXPO

Hotel IBIS