BIO

Antonina Styczeń jest flecistką solową urodzoną w 1991 r. w Bielsku-Białej. Ukończyła z wyróżnieniem prestiżowe Królewskie Konserwatorium Muzyczne im. Królowej Zofii w Madrycie w klasie fletu Jacques’a Zoon’a oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu Elżbiety DastychSzwarc i Agaty Igras. Laureatka konkursów muzycznych – II nagroda w Bukareszcie – XV International Music Competition, trzecia nagroda w Macedonii – „Ochrid Pearls” oraz wielu innych.

Beneficjentka stypendiów i nagród -stypendium Fundación Albeniz w Hiszpanii, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”, dwukrotna stypendystka za osiągnięcia artystyczne Ministra Kultury, potrójna laureatka „Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej”.

KALENDARZ

14 styczeń

Koncert noworoczny w Sopocie

Rok 2017 upłynie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod znakiem jubileuszu 35-lecia jej istnienia. Na udany początek roku, Orkiestra Wojciecha Rajskiego zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 roku w sopockim kościele św. Jerzego.

4 luty 

Czas przesłuchań

Przesłuchania do Boston Conservatory at Berklee i Miami Music Festival

26 luty

Koncert Vivaldi contra Piazzolla

Zapraszamy na koncert „Vivaldi contra Piazzolla” w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Gościnnie wystąpi flecistka Antonina Styczeń-Leszczyńska.

18/19 marzec

Bach in the Subways Warszawa 2017

Urodziny Bacha w Metrze: Bach in the Subways Warszawa 2017 – każdy kojarzy imię Jana Sebastiana Bacha ale czy znamy jego muzykę? W weekend 18/19 marca w Warszawie będzie można się o tym przekonać!

Link do wydarzenia na facebooku: TUTAJ

21 marzec

Koncert edukacyjny

Wraz z towarzyszeniem Polskiej Filharmonii Kameralnej wykonamy Cztery Pory Roku A. Vivaldiego dla dzieci i młodzieży z Trójmiasta.

PROJEKTY

Projekt Mieczysław Wajnberg: Works for flute

Projekt ma na celu ukazanie wielowątkowego spektrum kulturowego współczesnej muzyki klasycznej poprzez wydanie dzieł muzycznych wybitnego kompozytora pochodzenia polsko-żydowskiego, Mieczysława Wajnberga. Działał on na terenie Polski i Rosji a jego twórczość łączy się z tradycjami i historią tych kultur: polskiej, rosyjskiej i żydowskiej.

Bach in the Subways Warszawa 2017

Urodziny Bacha w Metrze: Bach in the Subways Warszawa 2017 – każdy kojarzy imię Jana Sebastiana Bacha ale czy znamy jego muzykę? W weekend 18/19 marca w Warszawie będzie można się o tym przekonać!

ASAK

Spotkanie dwóch klasycznych artystów działających w Warszawie (Antonina Styczeń, Andrzej Karałow), chcących zrealizować swój eksperyment połączenia kilku pozornie niekompatybilnych gatunków muzyki: klasyki, improwizacji i elektroniki, by stworzyć mieszankę wybuchową: romantic elektro.

WITKACY

Pierwszy z koncertów projektu Witkacy622, luźno inspirowanego autobiograficzną powieścią Witkacego „622 Upadki Bunga, czyli Demonicza kobieta”, opisującą romans młodego Witkiewicza (Bunga) z aktorką Ireną Solską (śpiewaczką operową, Akne Montecalfi).