Antonina Styczeń jest flecistką solową urodzoną w 1991 r. w Bielsku-Białej. Ukończyła z wyróżnieniem prestiżowe Królewskie Konserwatorium Muzyczne im. Królowej Zofii w Madrycie w klasie fletu Jacques’a Zoon’a oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu Elżbiety Dastych-Szwarc i Agaty Igras. Laureatka konkursów muzycznych – II nagroda w Bukareszcie – XV International Music Competition, trzecia nagroda w Macedonii – „Ochrid Pearls” oraz wielu innych.

Beneficjentka stypendiów i nagród – stypendium Fundación Albeniz w Hiszpanii, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”, dwukrotna stypendystka za osiągnięcia artystyczne Ministra Kultury, potrójna laureatka „Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej”.

Odbierała naukę od tak renomowanych pedagogów jak: Andreas Adorjan, Walter Auer, Samuel Coles, David Dolan,
Carsten Eckert, Pierre Yves-Artaud oraz Andrea Lieberknecht.
Koncertowała jako solistka ze Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz występowała z poważanymi muzykami takimi jak Hansjorg Schellenberger i Siegfried Mauser.

Solistka finałowego koncertu VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Energa Sopot Classic 2016.

Antonina wykonuje również muzykę improwizowaną i elektroniczną. Zadebiutowała w tym roku podczas “Witkacy 622 vol. 1 – Performans na śpiewaczkę operową oraz eletronikę, harfę i flet” w Warszawie. Wspólnie z Andrzejem Karałowem pracuje nad następnym projektem muzyki nowej – ASAK.

W 2016 roku ukazał się jej debiutancki album „Mieczysław Wajnberg – Works for flute” nagrany wspólnie z Polską Filharmonią Kameralną pod batutą Wojciecha Rajskiego zreazlizowany przez niemiecką wytwórnię TACET.

Poza muzyką pasją Antoniny jest jeździectwo. Startowała w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. W2007 roku zdobyła tytuł vicemistrza Polski w skokach przez przeszkody w kategorii Junior Młodszy. Od 2011 roku związana jest ze Stajnią Chojnów gdzie trenuje jako podopieczna olimpijczyka i wielokrotnego mistrza Polski w skokach przez przeszkody, Grzegorza Kubiaka. Obecnie Antonina pracuje nad połączeniem dwóch pasji jakimi są muzyka i jeździectwo w jeden emocjonujący spektakl.