Bach in the Subways Warszawa 2017

Urodziny Bacha w Metrze: Bach in the Subways Warszawa 2017 – każdy kojarzy imię Jana Sebastiana Bacha ale czy znamy jego muzykę? W weekend 18/19 marca w Warszawie będzie można się o tym przekonać!

Bach in the Subways to projekt zapoczątkowany 6 lat temu przez Dale’a Hendersona w Nowym Yorku. Od roku 2010 organizuje on wiosenną akcję niekomercyjnych prezentacji muzyki Jana Sebastian Bacha w pomieszczeniach metra, początkowo w Nowym Jorku. Akcja, służąca popularyzacji muzyki bachowskiej w szerokich kręgach publiczności pozbawionej zazwyczaj kontaktu z muzyką klasyczną, rozwinęła się niebywale. Już w roku 2015 występowało ponad 1000 muzyków w 40 miastach rozsianych na całym świecie.

W tym roku po raz pierwszy projekt zawita także do Polski za sprawą młodej flecistki Antoniny Styczeń oraz zaproszonych przez nią muzyków, m.in. nietypowego sopranu Aleksandry Klimczak, przy wsparciu Fundacji o.to.ja znanej z projektów popularyzujących muzykę klasyczną.

Tajemnicą owiane są lokalizacje koncertów ale możemy zdradzić, że są to miejsca, w których nie spodziewacie się usłyszeć muzyki klasycznej.

Śledźcie nasze wydarzenie na facebooku – Bach in the Subways Warszawa 2017 – to tam pojawią się informacje o dokładnych lokalizacjach i czasie koncertów.

Akcja objęta jest patronatem medialnym magazynu Presto. Muzyka, Film, Sztuka oraz Radia Warszawa.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *